O PROJEKCIE

„Kobiety biznesu” to mój projekt fotograficzny pokazujący naszą siłę. Szukam kobiet inspiracji, z którymi tworzymy wyjątkowe sesję wizerunkowe. Będziemy też spotykać się na lajwach, na których będziemy rozmawiać o sile i motywacji kobiet.

W swoim życiu pracowałam w różnych miejscach. Zaczynałam od zbierania malin, później przez lata byłam hostessą, sprzedawcą w Auchanie, przedstawicielką handlową dalmayera, sprzedawcą Nikona. Rejestratorką, prelegentką i koordynatorką akcji marketingowej placówki medycznej. Pracowałam też jako rejestratorka w placówce medycyny estetycznej. Zrobiłam też uprawnienia opiekunki w żłobku i klubiku dziecięcym oraz studium marketingu i reklamy. Studiowałam ogrodnictwo. Wszystkie te działania wpłynęły na to jaka jestem teraz. Każda z tych dróg była niezbędna do tego bym dziś robiła co robię choć nic prócz sprzedaży Nikona nie było tożsame z fotografią, która zajmuje się dziś.

Ciekawi mnie historia kobiet i chce ją pokazywać światu. Moja jest wielobarwna i wiem, że za każdym sukcesem stoi ogrom pracy i wyrzeczeń ale też motywacji, która do niego prowadziła.

Wiele z nas stoi przed decyzją czy dalej tkwić w pracy czy schemacie, tory nam nie służy. Praca, której nie lubimy, chęć awansu ale i paraliż przed staraniem się o niego. Chęć zrobienia czegoś nietuzinkowego ale i strach o to jak zostanie to odebrane przez bliskich. Marzenie własnym biznesie i głosy rodziny, które negują ten pomysł. To częste kłody jakie padają pod kobiece stopy.

Wierzę, że ten projekt będzie inspiracją i motorem napędowym dobrych zmian i spełniania Twoich marzeń.

Marta Wilk projekt Wilcze Kobiety Biznesu

ZOBACZ PORTRETY WYJĄTKOWYCH KOBIET

Kliknij w portret i dowiedz kim są i czym się zajmują te wspaniałe kobiety!

Stylove_balony_Wilcze Kobiety Biznesu_ Wilcze Pstryki

Olga Strączek - @StyLove.Balony

Olga @stylove.balony tworzy swoje jednoosobowe królestwo balonów w Krakowie.

Jej historia to niesamowity konik napędowy do działania. Udawania, że wiek nie gra roli, a zdobyte przez lata doświadczenia w innej branży mogą być idealnym podłożem do budowania czegoś swojego i osiągania sukcesów.

Pracowała 10 lat w korporacji, która pozwoliła jej zwiedzać świat. Studia rozwinęły ekonomicznie co w pracy pozwoliło zdobywać awanse. Rozwijała się wspaniale nawet po powrocie z drugiego macierzyńskiego, kiedy zmieniła dział i zaczęła pracę niemalże od nowa. Trzecie dziecko stało się wyzwaniem organizacyjnym, które spowodowało poszukiwania pomysłu na nowe życie. Miłość do organizowania przyjęć i tworzenia balonowych dekoracji stała się pomysłem na biznes.

Dziś rozdaje balonowe szczęście budując świetnie rozwijający się biznes. Sky is the limit. Tak mówi o wszelkich przeciwnościach jakie spotyka. Siebie nazywa dyrygentem w orkiestrze, którą sama jest. W Krakowie dekoruje balonami różne uroczystości jak Chrzty, urodziny, otwarcia sklepów i wiele innych. Ślubie też z balonowych boksów oraz nadruków na balonach. Jeśli szukasz pięknych balonowych dekoracji to Olga jest właściwą osobą do ich realizacji.

Sesję w ramach #fotoprojektkobietybiznesu wykonałyśmy u niej w mieszkaniu, w którym tworzy wszystkie piękne, balonowe dekoracje. Olga marzy o własnej pracowni, gdzie mogłaby oddzielić dom od pracy. Ja wierzę, że niedługo tak właśnie będzie. W końcu jeszcze 5 lat temu nie wiedziała, że wywróci swoje życie do góry nogami porzucając pracę, w której pięła się po szczeblach kariery i wykorzystywała wiedzę nabytą na studiach.

Jeśli Ty też marzysz o zmianie ale paraliżuje Cię strach przed porzuceniem tego na co dotychczas pracowałaś zerknij na nasz live dostępny na Instagramie @wilczekobietybiznesu gdzie poznasz Olgę i jej historię oraz dowiesz się jaką radę Ci daje.

Dorota Wołkowska_Projekt Wilcze Kobiety Biznesu Wilcze Pstryki

Dorota Wołkowska - @Pani.Od.Contentu

czyli Doris od stories
Z wykształcenia socjolog ze specjalizacją multimedia i komunikacja społeczna oraz e-gospodarka. Doświadczenie zdobywała w dwóch krakowskich agencjach marketingowych oraz działa na freelance by wreszcie przejść do budowania własnej marki.

Na instagramie pomaga przedsiębiorcom i markom osobistym rozwijać się dzięki mediom społecznościowym. Prowadzi konsultacje i napisała e-booka "100 gotowych pomysłów na stories" oraz czeklistę "50 pomysłów na stories". Działa również jako szkoleniowiec ucząc obsługi instagrama i pomocnych w jego prowadzeniu narzędzi. Pokazuje jak działać by nie stać w miejscu.

Praca dla kogoś nauczyła ją wiele, nie dawała jej jednak takiej satysfakcji jak spełnianie własnych planów zawodowych i budowanie marki osobistej, która już dziś jest rozpoznawalna w internetowym świecie. Dorota to kobieta rakieta! Mam wrażenie, że jest wciąż nie odbezpieczoną bombą, która lada chwila wybuchnie. Jest otwarta, ciepła, energiczna i niezwykle radosna, a to co robi kocha i dlatego właśnie czuję, że będzie o niej jeszcze głośniej.

Jeśli chcesz poznać Doris i jej sposób na życie koniecznie przesłuchaj naszą rozmowę. Znajdziesz ją na instagramie projektu @wilczekobietybiznesu

Zuza Jankiewicz_zakrecona kawiarenka_ Projekt Wilcze Kobiety Biznesu

Zuza Jankiewicz - @Zakrecona_Kawiarenka

Mówi o sobie Zakręcona Zuza. Wraz z rodzicami prowadzi w Krakowie wyjątkową kawiarnię pełną zdrowych wypieków dla osób z problemami zdrowotnymi i tych, którzy świadomie rezygnują z wysoce przetworzonej żywności.

Kiedy poznałam właścicielkę Zakręconej Kawiarenki wiedziałam, że to idealna kobieta do mojego projektu. To jak wiele razy rzucała wszystko dążąc do spełnienia swojego marzenia o zdrowych wypiekach, które można zjeść w domowej atmosferze.

Zuza w wieku 17 lat borykała się z chorobami, na które choruje do dziś, lecz wtedy nie była w stanie wstać z łóżka. Na co choruje możesz przeczytać na jej stronie. Choroby wprowadziły ją do świata wypieków, które kochała od młodzieńczych lat ale musiała znaleźć receptury, które nie podrażniały by jej jelit i nie potęgowały dolegliwości. Sumiennie uczyła się i testowała nowe, własne receptury. Ludzie byli tak zachwyceni, że otworzyła w Szczecinie swoje pierwsze miejsce z wypiekami. Z dnia na dzień jednak zrezygnowała z życia w tym mieście i dobrze działającego interesu. Z potrzeby serca i głowy podarła bilet powrotny i zamieszkała wraz z rodzicami w Krakowie gdzie stworzyli miejsce wyjątkowe - Zakręconą Kawiarenkę na ulicy Trynitarskiej. Zuza jest szefową, cukierniczką i kucharką, mama zajmuje się obsługą klientów, a Tata pomaga na zapleczu.

Zuza jest przykładem kobiety utrapionej chorobą, która wyciągnęła z niej coś dobrego. Dziś jedzeniem leczy siebie i innych. Zaczęła też studia dietetyczne i mimo trudności jakie spotyka na swojej drodze wciąż rozwija się.

Zainteresowała Cię historia Zuzy? Więcej o niej dowiesz się z naszego liva, który już niedługo pojawi się na instagramie projektu @wilczekobietybiznesu

Wiesz kto powinien trafić do tej galerii?

Prowadzisz biznes i chciałabyś dołączyć do Projektu Wilcze Kobiety Biznesu?

lub

Znasz kobietę, która prowadzi biznes i jej historia jest fascynująca?

Napisz do mnie i daj mi znać o kogo chodzi.

To ja Marta Wilk _Fotografka Wilcze Pstryki

O MNIE

Mam na imię Marta. Jestem mamą cudownej 2,5 latki, której wraz z mężem daliśmy imię Małgorzata. Mieszkam w Krakowie. Lubię rowerowe wycieczki, górskie szlaki i morski szum. W wolnej chwili gotuję, maluję akwarelami i pielęgnuje kwiaty. Codziennie łączę opiekę nad Małgosią z pracą fotografki.

Fotografią zajmuje się od 2015 roku. moim pierwszym zleceniem  był reportaż fotograficzny Chrztu. Wtedy poczułam, że to coś czym chcę się profesjonalnie zajmować. Tak zaczęła się moja historia.

Scroll to Top